Rozmowa ze Słuchaczami podcastu

podcast po izraelu

W maju na fanpage podcastu o Izraelu pojawił się post, w którym zachęciłam kilka osób do bezpośredniego kontaktu ze mną. Zależało mi bardzo na bezpośredniej informacji zwrotnej na temat mojego podcastu. Przeprowadziłam krótką rozmowę ze 5 Słuchaczami mojego podcastu, którym jeszcze raz dziękuję za poświęcony mi czas i odpowiedzi na moje pytania.

A jakie to były pytania?

Jaki styl podróżowania lubisz – w grupie zorganizowanej czy indywidualnie?

Większość osób woli indywidualne wyjazdy do 5 osób. Dwie osoby na wyjazd zagraniczny wolą wyjeżdżać w grupie. Jeden z moich Słuchaczy był indywidualnie i bardzo krótko w Ziemi Świętej, przez co (jak stwierdził) jego zwiedzanie było bardzo chaotyczne. Z tego powodu następnym razem wyjedzie do Ziemi Świętej w grupie zorganizowanej z przewodnikiem.

Co najbardziej podobało Ci się w Izraelu – natura, zabytki czy ludzie lub kuchnia?

Tutaj odpowiedzi były różne – niektórym bardziej podobały się zabytki, innym natura a niektórzy mówili, że wszystko po trochu. Cześć osób zwróciło uwagę na ogromne zróżnicowanie Izraela. Jedna osoba podkreśliła zapachy przypraw i kadzidła, które zapamiętała z podróży

Co podobało się najmniej, co denerwowało w Izraelu?

Większość odpowiadała „nic”. Jedna osoba zapłaciła podwójnie za wynajmowany samochód, a innej nie podobał się tłum i wszechobecny hałas.

W jaki sposób przygotowywałeś się do podróży?

Większość osób przygotowywała się, korzystając z internetu. Część osób czytała przewodniki oraz książki drukowane czy też w formie e-booka. Jedna z osób zwróciła uwagę na szybką dezaktualizację przewodników książkowych.

Co Cię najbardziej interesuje, o czym chciałbyś posłuchać w podcaście?

Kilka osób nie wiedziało jak odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszelkie informacje na temat Izraela są dla nich ciekawe i chcą dowiedzieć się jak najwięcej. Jeden ze Słuchaczy chciałby więcej posłuchać o wschodnim chrześcijaństwie. Dla innej osoby tematy religijne trzech religii monoteistycznych i ich porównywanie jest bardzo ciekawe. Jeszcze inny rozmówca zwrócił uwagę na tematy etniczne, które go bardzo interesują.

Który odcinek podcastu po Izraelu był dla Ciebie najciekawszy i dlaczego?

Każdy ze Słuchaczy musiał się trochę zastanowić nad odpowiedzią i zazwyczaj padała odpowiedź, że każdy z odcinków jest interesujący. Moi rozmówcy wymieniali też poszczególne odcinki, ale dla każdego inny odcinek był interesujący.

Czy gdybyś miał wybór – wybrałbyś miejscowego przewodnika, książkę-przewodnik czy nagrany przewodnik- audio guide?

Prawie każdy odpowiedział, że byłby to lokalny przewodnik mówiący po polsku. Jedna z osób stwierdziła, że audio guide mógłby być ciekawym rozwiązaniem, ale musiałby być aktualny i prosty w użyciu.

Czy Izrael jest dla Ciebie miejscem, do którego jeszcze wrócisz, czy np. mając odpowiednie fundusze, będziesz chciał odwiedzić inne miejsca na świecie?

Wszystkie osoby, z którymi rozmawiałam, były już w Izraelu, ale chcą tam jeszcze wrócić. Jeśli moi rozmówcy mieliby odpowiednie fundusze na wyjazd turystyczny, to większość z nich wybrałaby kierunek Izrael. Jedna osoba zawahała się, bo bliskie jej sercu są Włochy, ale Izrael też jest dla niej ciekawy.

Co myślisz, gdy słyszysz „Audio guide po 3 Bazylikach”?

Ostatnie pytania dotyczyły płatnego produktu, który chciałam przygotować. Miałby to być audio guide po Trzech Bazylikach w Ziemi Świętej. Jednak po przeprowadzonych rozmowach z moimi Słuchaczami, doszłam do wniosku, że ten pomysł muszę odłożyć na półkę. W tej chwili lepszym wyborem dla turystów czy pielgrzymów wybierających się do Ziemi Świętej jest przewodnik z krwi i kości. Można zadać mu pytania, porozmawiać, podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Audio guide jest podobny do książki – otrzymasz dużo wiedzy, ale nie otrzymasz odpowiedzi na pytania, które pojawią się na etapie czytania czy słuchania.
Jeśli Ty chciałbyś odpowiedzieć na postawione przeze mnie pytania, to czuj się zaproszony i napisz do mnie w wiadomości prywatnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *